RECEPTY

Požádat o recept na léky, které berete trvale je nejlepší pomocí mailu. Pokud se jedná o léky na tlak nebo tuky, je dobré si doma změřit tlak a výsledek též napsat do mailu. Předejdete tak zdržováním se v ordinaci. V provozu je e-recept, který vám můžeme zaslat SMSkou nebo mailem. Prosíme nahlašovat změnu telefonního čísla ! V odůvodněných případech se musí pacient dostavit pro recept osobně. E-receptem lze předepisovat pouze léky, nikoliv pomůcky. 

Nechoďte si pro recepty během ordinací, pokud to nemáte předem dohodnuto . 

Další možností je požádat o léky telefonicky, ale musíte počítat s tím, že pokud se lékař i sestra věnují nějaké práci, telefon nezvednou. Též můžete vhodit lístek s požadavkem do schránky na dveřích vchodu a recept vám bude zaslán.  

Recepty se jen tak nerozdávají. U většiny léků je nutná občasná kontrola lékařem nebo krevních parametrů. Co je potřeba zkontrolovat se zjišťuje při psaní receptů. Proto prosíme o pochopení, že to není JENOM napsat recept.

Každý pacient by měl vědět, jaké bere léky. Noste u sebe kartičku s názvy a dávkováním léků. Popis ,, beru takovej malej červenej a šišatej žlutej ˇˇ, je nedostačující. Tvrzení, že to víme my a máme to v počítači vám nepostačí. Rychlá záchranná služba a všechny ambulance v nemocnici, pokud se vám něco stane, budou chtít vědět, jaké berete léky.

Opravdu už je pryč doba, kdy jste seděli v plné čekárně mezi nemocnými kvůli receptu. Berte tedy objednávání a předchozí domluvu jako výhodu, na jako nevýhodu.