OČKOVÁNÍ

Očkovací centrum "U Jezu" ukončí svůj provoz  4.3.2022 včetně. Nově prosím směrujte své pacienty do areálu KNL - Očkovací místo - budova H - "pod heliportem".
Provozní doba očkovacího místa: * PO, ST - 7.30 - 19.00 ÚT, ČT, PÁ - 7.30 - 14.00 , SO, NE - neočkujeme
Prosíme, aby se všichni zájemci o očkování registrovali přes centrální očkovací systém registrace.mzcr.cz . Bližší informace na www.nemlib.cz - vše o COVID - očkování

Klíšťová encefalitida - DOPORUČUJEME očkujeme pouze pacienty mladší 50 let

vakcína se kupuje v lékárně na recept, cena  se pohybuje kolem 700 Kč, v ordinaci se provede očkování a zápis do očkovacího  průkazu. Upozorňujeme, že základní  vakcinace  jsou 3 dávky , tudíž zájemce musí  zaplatit před  každou aplikací novou vakcínu. Přeočkování se  pak provádí za 3 - 5 let. V ordinaci  se hradí pouze aplikace 150, - Kč. 

Pacienti starší 50 let mají nově toto očkování zdarma, tudíž nemohou dostat recept a prosíme, aby se nechali očkovat v očkovacím centru, kde jsou vakcíny k dispozici viz níže.

Očkování je možno zahájit během celého roku. 

Pneumokokové infekce -

lidem nad 65 let hradí pojišťovny -  DOPORUČUJEMEostatní si musí vakcínu zaplatit sami, cena i s aplikací je 1700, - Kč . Vakcíny jsou  v ordinaci, tudíž není  potřeba chodit do lékárny.  Aplikuje se pouze jednou .  Dále se  nepřeočkovává.

Černý kašel + záškrt + tetanus - DOPORUČUJEME

pojišťovny nehradí, cena i s aplikací  je 800, - Kč. Touto vakcínou lze  nahradit očkování proti tetanu, přičemž chrání i proti černému kašli  a záškrtu. Aplikuje se pouze jedna dávka. Dále se přeočkovává tetanus  po 15ti letech. Možno očkovat  až po uplynutí 1 roku od poslední  tetanovky.

Ostatní očkování + očkování do zahraničí  se provádí v očkovacích centrech:

Očkovací centrum na Hanychovské ulici

TEL: 725 807 654

Středisko cestovní medicíny v nemocnici

TEL: 485 312 293

Ordinace očkování ve Vratislavicích

TEL: 482 411 624