OČKOVÁNÍ

Očkování proti chřipce již probíhá. Diabetici hlídaní u nás budou naočkováni během kontrol a odběrů během září až prosince, tudíž se neobjednávají. Ostatní zájemci se musí objednat. Vzhledem ke špatnému systému, který je ministerstvem nastaven, mají přednost ti, co se nechali očkovat v loňském roce a ti, co se nechávají očkovat již několik let pravidelně. Právě pro ty jsou vakcíny objednány.

OČKOVÁNÍ COVID se provádí v nemocnici, informace na webu https://www.nemlib.cz/covid-19/ockovani/

Ohledně očkování proti Covid nám nevolejte a nepište - neočkujeme.

Klíšťová encefalitida - DOPORUČUJEME očkujeme pouze pacienty mladší 50 let

vakcína se kupuje v lékárně na recept, cena  se pohybuje kolem 700 Kč, v ordinaci se provede očkování a zápis do očkovacího  průkazu. Upozorňujeme, že základní  vakcinace  jsou 3 dávky během 15 měsíců , tudíž zájemce musí  zaplatit před  každou aplikací novou vakcínu. Přeočkování se  pak provádí za 3 - 5 let. V ordinaci  se hradí pouze aplikace 150, - Kč. Pacienti starší 50 let mají očkování hrazené z pojištění. Vakcíny v ordinaci běžně nemáme a musíme je zájemcům starším 50 let objednávat a platit předem. Proto prosíme, aby využili očkovací ordinaci na Hanychovské, kde se mohou na očkování objednat.

Očkování je možno zahájit během celého roku. 

Pneumokokové infekce -

lidem nad 65 let hradí pojišťovny -  DOPORUČUJEMEostatní si musí vakcínu zaplatit sami, cena i s aplikací je 1700, - Kč . Vakcíny jsou  v ordinaci, tudíž není  potřeba chodit do lékárny.  Aplikuje se pouze jednou .  Dále se  nepřeočkovává.

Černý kašel + záškrt + tetanus - DOPORUČUJEME

pojišťovny nehradí, cena i s aplikací  je 800, - Kč. Touto vakcínou lze  nahradit očkování proti tetanu, přičemž chrání i proti černému kašli  a záškrtu. Aplikuje se pouze jedna dávka. Dále se přeočkovává tetanus  po 15ti letech. Možno očkovat  až po uplynutí 1 roku od poslední  tetanovky.

Ostatní očkování + očkování do zahraničí  se provádí v očkovacích centrech:

Očkovací centrum na Hanychovské ulici

TEL: 725 807 654

Středisko cestovní medicíny v nemocnici

TEL: 485 312 293

Ordinace očkování ve Vratislavicích

TEL: 482 411 624