Antigenní testy na Covid NEPROVÁDÍME.

Pokud si necháte udělat sami v odběrovém místě Ag test na Covid a vyjde pozitivní, zachovejte klid. Podstatný je výsledek PCR testu, který se dělá ze stejného vzorku a v polovině případů vyjde negativní.  Než zpustíte paniku, vyčkejte do výsledku PCR. 


Registrace DO OČKOVACÍHO CENTRA na posilující dávku je zpřístupněna od 20.9. 2021 pro všechny osoby starší 12 let, po uplynutí 8 měsíců od data ukončení předešlého očkování. Očkování posilující dávkou se doporučuje především seniorům, občanům s chronickým onemocněním, pracovníkům ve zdravotnictví a pracovníkům v sociálních službách.

                             Očkovací centrum

budova D Krajského úřadu Libereckého kraje, U Jezu 642/2a Liberec                                       7.30 - 19.30 každý den

Rezervační systém https://registrace.mzcr.cz/

infolinka přímo do Očkovacího centra: 770 194 499

odkaz na webové stránky města LBC, kde nabízejí pomoc seniorům s registrací a dopravou na očkování:
https://www.liberec.cz/korona/aktuality/pomoc-seniorum-registraci-ockovani-proti-covid-19.html


Pokud jste přišli do styku s člověkem, který je Covid pozitivní a jste si jistí, že váš kontakt byl rizikový tzn. bez ochrany dýchacích cest,  dejte vědět meilem. Pokud to není nezbytně nutné netelefonujte, nemůžeme se pak věnovat lidem v ordinaci. Až situace dovolí, zavoláme my vám a domluvíme postup. Praxe je taková, že Covid pozitivního jedince kontaktuje hygienická stanice a dá mu k vyplnění trasovací dotazník. Pokud vás na něj uvede, osloví vás sama hygienická stanice a určí, zda máte být v karanténě nebo ne. Pokud vám nařídí karanténu, odešle vás zároveň na první test na Covid . 

Pokud je první test negativní zůstáváte 14 dní v karanténě a pokud se běhen této doby nevyskytnou příznaky, karanténa se po 14 dnech ukončí.

V případě, že se nepodaří provést RT-PCR test v průběhu 10 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, karanténní opatření asymptomatických osob ukončí bez provedení testu za 15 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou;

Pokud je první test pozitivní je vám nařízena izolace na minimálně 14 dní od data pozitivity. Izolace se ukončuje až po negativním kontrolním PCR testu, který se provede nejdříve 14 dní od zjištění nákazy.

V případě nařízení karantény osobě sdílející společnou domácnost s pozitivně testovanou osobou, kdy ve společné domácnosti nelze pozitivně testovanou osobu izolovat v samostatném prostoru nebo nelze dodržet rozestup nejméně 2 metry, nebo dochází k fyzickému kontaktu s pozitivně testovanou osobou, se karanténa ukončuje nejdříve 14 dní ode dne, kdy byl proveden pozitivní osobě odběr diagnostického vzorku prokazující přítomnost viru SARS-CoV-2.

O ukončení karantény a izolace rozhoduje lékař, proto je nutné se na konci karantény hlásit mailem nebo telefonicky.

Pokud sami pociťujete příznaky onemocnění Covid  zavolejte nám nebo napište mail. Rozhodně se nevydávejte do ordinace.